Breaking News

0 0

złamany pendrive odzyskiwanie danych Jak odzyskać usunięte dane z urządzeń z systemem Android

Kiedy trzeba odzyskać dane z urządzenia z systemem Android, trzeba będzie wybrać nośnik pamięci, aby przenieść dane. Zewnętrzny dysk twardy może być opcją, ale trzeba będzie dysk twardy z dużą ilością portów USB. Trzeba będzie również upewnić się, że dysk zewnętrzny może obsługiwać swoje urządzenia peryferyjne. Problemem może być również prędkość transferu danych.

Odzyskuje usunięte zdjęcia

Istnieje kilka opcji odzyskiwania usuniętych zdjęć z telefonów z systemem Android. Najlepszym sposobem na odzyskanie usuniętych zdjęć jest użycie programu do odzyskiwania danych przeznaczonego dla systemu Android. Programy te odzyskają usunięte zdjęcia z kart pamięci, a także naprawią uszkodzone pliki JPEG/JPG. Najlepszym z nich jest Tenorshare UltData for Android.

Niektórzy producenci telefonów komórkowych udostępniają usługę tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Na przykład Samsung zapewnia usługę, w której można wykonać kopię zapasową danych telefonu. Usługa tworzenia kopii zapasowych automatycznie zapisuje wszystkie zdjęcia w chmurze, więc możesz spróbować odzyskać usunięte zdjęcia z tej kopii zapasowej. Po utworzeniu kopii zapasowej telefonu możesz spróbować znaleźć usunięte zdjęcia za pomocą karty pamięci lub usługi kopii zapasowej w chmurze.

Inną opcją odzyskania usuniętych zdjęć z telefonów z systemem Android jest skorzystanie z programu Google Photos. Po pobraniu programu, podłącz telefon z Androidem do komputera. Oprogramowanie wykryje kartę SD i wykona skanowanie całościowe. Po zakończeniu skanowania możesz wyświetlić odzyskane zdjęcia. W zależności od modelu telefonu, możesz nie być w stanie odzyskać wszystkich usuniętych zdjęć. Jednak lepiej odzyskać niektóre niż żadne.

Jednym z najważniejszych kroków w odzyskiwaniu usuniętych zdjęć z telefonów z systemem Android jest zapewnienie, że masz kopię zapasową telefonu. Możesz jednak nie być w stanie wykonać kopii zapasowej wszystkich swoich danych. W takim przypadku może być konieczne użycie programu do odzyskiwania danych z systemu Android.

Kontakty

Jeśli straciłeś swoją listę kontaktów na urządzeniu z systemem Android, trafiłeś we właściwe miejsce. Możesz użyć programu do odzyskiwania danych Android dla kontaktów, aby przywrócić usunięte kontakty do telefonu. Programy te przywrócą usunięte kontakty i pokażą je na wyświetlaczu programu. Oprogramowanie pokaże również informacje o kontaktach, takie jak nazwa kontaktu, adres e-mail, nazwa firmy i inne.

Po podłączeniu urządzenia z systemem Android do komputera, oprogramowanie do odzyskiwania danych będzie skanować przez wszystkie pliki i dane na urządzeniu. Będziesz mógł wybrać typ danych, które chcesz odzyskać. Po wybraniu typów plików, możesz wyświetlić podgląd odzyskanych kontaktów i kliknąć przycisk „Odzyskaj”, aby uzyskać je z powrotem na urządzeniu.

Istnieje kilka różnych metod odzyskiwania usuniętych kontaktów z urządzenia z systemem Android. Jedną z popularnych opcji jest tworzenie kopii zapasowych kontaktów na koncie Google. Inną opcją jest zapisanie kontaktów na karcie SIM lub karcie SD. Jeśli ta opcja nie jest możliwa, możesz również spróbować użyć narzędzia do odzyskiwania danych Androida innej firmy.

MobiKin Doctor for Android to narzędzie do odzyskiwania danych z systemu Android, które jest łatwe w użyciu i zarządzaniu. Pomoże Ci odzyskać utracone kontakty z pamięci telefonu i karty SIM. Pozwala na podgląd usuniętych kontaktów przed ich odzyskaniem, a nawet może eksportować przywrócone pliki do HTML lub innych formatów. Obsługuje również wszystkie główne marki i modele Androida.

Wiadomości

Istnieje kilka różnych sposobów na odzyskanie usuniętych danych Androida. Pierwszym z nich jest włączenie debugowania USB na urządzeniu. Jest to opcja, którą będziesz musiał włączyć w ustawieniach telefonu. Następnie będziesz musiał wybrać kategorię danych, które chcesz odzyskać i kliknąć „Dalej”. Kolejnym krokiem jest wybór, czy skanować dane pojedynczo, czy wybrać opcję skanowania wszystkich plików jednocześnie. Ta druga opcja zajmuje więcej czasu, ale da Ci bardziej szczegółowe wyniki.

Aby to zrobić, będziesz potrzebował programu do odzyskiwania danych z Androida. Najpopularniejszy z nich nazywa się Android Data Recovery. Oferuje on czysty i szybki proces odzyskiwania danych i jest kompatybilny z większością popularnych urządzeń z systemem Android. Jeśli straciłeś SMS-a lub całą rozmowę, nie jest tak trudno odzyskać go za pomocą tego oprogramowania. Jest również bardzo wygodny w użyciu i możesz wyświetlić podgląd utraconych plików przed ich odzyskaniem.

Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji, która pozwala na tworzenie kopii zapasowych danych Androida, to może być możliwe wyeksportowanie wiadomości tekstowych na dysk miniaturowy. Jednak to nie zadziała, jeśli straciłeś ustawienia fabryczne telefonu. Przywrócenie ustawień fabrycznych jest konieczne, aby zoptymalizować wydajność telefonu, więc może chcesz wykonać przywracanie ustawień fabrycznych najpierw przed próbą odzyskania wiadomości. W przeciwnym razie będziesz musiał znaleźć aplikację innej firmy, która przywróci twoje utracone teksty.

Czaty WhatsApp

Jeśli straciłeś swoje czaty WhatsApp, możesz teraz odzyskać je za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych Android. Najlepsze jest to, że to oprogramowanie jest łatwe w użyciu. Program przeskanuje Twoje urządzenie i zaoferuje wykonanie nowej kopii zapasowej danych WhatsApp. Wystarczy postępować zgodnie z monitami na ekranie, aby potwierdzić działanie. Po zakończeniu skanowania możesz wyświetlić podgląd odzyskanych plików i kliknąć „Odzyskaj”, aby odzyskać usunięte wiadomości.

Innym sposobem na przywrócenie usuniętych czatów WhatsApp jest przywrócenie wiadomości z kopii zapasowej Google Drive. Aby to zrobić, musisz najpierw wykonać kopię zapasową wiadomości WhatsApp na Google Drive. W menu Ustawienia wybierz „Kopia zapasowa” i wybierz natychmiastową lub regularną kopię zapasową. Gdy kopia zapasowa zostanie pomyślnie utworzona, ponownie zainstaluj WhatsApp. Aby przywrócić czaty, upewnij się, że używasz tego samego konta Google, co kopia zapasowa.

Zanim użyjesz oprogramowania do odzyskiwania danych na Androida, upewnij się, że wykonasz kopię zapasową swoich danych. Kopia zapasowa zapobiegnie nadpisaniu usuniętych wiadomości. Możesz także wybrać częstotliwość tworzenia kopii zapasowej. W ten sposób możesz zapewnić, że nie stracisz żadnej ze swoich wiadomości WhatsApp.

Innym sposobem na odzyskanie czatów WhatsApp z urządzeń z systemem Android jest pobranie najnowszej wersji programu Recuva. Program ten jest kompatybilny z urządzeniami z systemem Android i oferuje zarówno wersję przenośną, jak i instalowalną. Obie wersje zawierają głębokie skanowanie i obsługują szeroką gamę systemów operacyjnych Windows. Recuva jest w stanie odzyskać usunięte pliki i obsługuje do 3TB pamięci masowej. Jest również kompatybilny ze starszymi wersjami systemu Android.

Więcej

Istnieje wiele metod dostępnych do odzyskiwania danych z systemu Android. Istnieją trzy różne lokalizacje plików w telefonie z systemem Android: pamięć wewnętrzna, pamięć zewnętrzna i karta SD. Nie wszystkie programy do odzyskiwania danych są kompatybilne ze wszystkimi trzema lokalizacjami. Podczas poszukiwania najlepszego oprogramowania do odzyskiwania utraconych danych, należy najpierw określić, który typ pamięci masowej jest dotknięty. Następnie spójrz na proces odzyskiwania plików, który oferuje każde oprogramowanie.

Pierwszym krokiem w odzyskiwaniu danych z systemu Android jest znalezienie aplikacji, która obsługuje twój system operacyjny. Ważne jest, aby użyć takiej, która jest kompatybilna zarówno z urządzeniem, jak i jego pamięcią zewnętrzną. Dobrym przykładem takiego oprogramowania jest PhotoRec, program do odzyskiwania danych typu open source. Powinieneś również zbadać procesy, które skonfigurowali inni użytkownicy.

Inną opcją jest użycie płatnego oprogramowania, takiego jak Android Data Recovery. To oprogramowanie zostało udowodnione, że działa dla ponad 5000 urządzeń z systemem Android. Kolejną zaletą jest to, że będzie tworzyć kopię zapasową danych telefonu przed przywróceniem go. Program jest łatwy w użyciu i pozwoli Ci na podgląd usuniętych danych przed ich przywróceniem.

Istnieją również darmowe plany dostępne do odzyskiwania danych, chociaż plany te zazwyczaj pozwalają tylko odzyskać ograniczoną ilość danych. Niektóre z tych darmowych planów pozwalają odzyskać do trzech elementów w tym samym czasie. Aby odzyskać wszystkie swoje pliki, należy najpierw usunąć szyfrowanie oparte na plikach na urządzeniu z systemem Android. To sprawia, że odzyskiwanie danych Android jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku dysków twardych komputerów. Kontroler pamięci urządzenia z systemem Android śledzi dane przechowywane na jego pamięci flash NAND, oznaczając dane usunięte z tej przestrzeni jako puste, ale nie usunięte.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %